Vi kan liva upp stämningen med lite cheerdans på mässor, konferenser eller andra evenemang som ditt företag anordnar. Vi står gärna och hejar på er om ni deltar i något lopp eller har en match som behöver extra pepp! Vi hjälper gärna till med att vara t ex tidtagare eller flagghållare. Det finns en sockervaddsmaskin i föreningen som gör det möjligt att göra sockervadd till besökarna. Vi kan dansa innan och i pausen på t ex hockeymatcher, fotbollsmatcher, innebandymatcher eller andra sportevenemang ni anordnat.
Våra ledare lär gärna ut en enklare koreografi för en cheerdans till ert sällskap eller endast den utvalda beroende på tidigare erfarenhet. Detta är perfekt att filma och sedan visa upp på den stora dagen inför familj och vänner. Behövs extra servitriser till bröllopsdagen som sedan hittar på en flashmob eller liknande så älskar dansarna utmaningar och roliga jippon!
Våra dansare och ledare hjälper mer än gärna till med inventering eller pack- och plockjobb på ert företag. Det går snabbt och blir noggrant gjort av våra duktiga medlemmar.
För att lyckas med cheerdans krävs bra samarbete och laganda. Detta gäller även för att driva ett företag. Förbättra ert samarbete genom att tillsammans lära er en danskoreografi gjord och lärs ut av våra duktiga cheerdansare. Varför inte filma den och visa för övriga företaget eller anhöriga på en trevlig middag.